Переваги та недоліки твердопаливні котли Зубр
- Велика завантажувальна камера топки;
- Паливо згоряє порційно;
- Товщина сталі теплообмінника 5 мм;
- Механічний регулятор тяги у комплекті;
- Удосконалена форсунка вторинного допалювання;
- Чавунні колосники;
- Пожежобезпечний та простий в експлуатації.
Серед переваг найбільш відчутне – це високий ККД пристрою. Грамотно продумана схема допалювання піролізних газів робить таку конструкцію другою за продуктивністю після піролізних котлів. При цьому вартість хорошого піролізного котла значно вища, ніж у шахтного агрегату Холмова. Високий коефіцієнт корисної дії забезпечується складною системою теплозйомки. Вона дозволяє ефективно нагрівати воду в теплообміннику за рахунок двох видів тепла.
Другий важливий плюс конструкції полягає в тому, що вона використовує принцип нижнього горіння. За рахунок цього вдається отримати триваліший період спалювання однієї закладки палива. Крім того, на відміну від котлів тривалого верхнього горіння, у котли Холмова можна підкинути дрова під час роботи.
Проте, і такий продуманий шахтний агрегат має свої недоліки. По-перше, на верхній частині камери завантаження постійно утворюється сажа та смола в процесі піролізу палива. Не весь обсяг піролізних газів засмоктується до другої шахти для спалювання. В результаті частина їх постійно перебуває в камері завантаження і призводить до осідання смоли на її стінках.
Рекомендації та досвід експлуатації котла Холмова Зубр
Багато хто помилково вважає, що якщо збільшити площу або кількість теплообмінників усередині камери, то це підвищить ККД котла. Насправді, найбільший обсяг тепла виходить саме в радіаційній частині – близько 60-70%.
Укладати дрова рекомендується вздовж колосників, а не впоперек. Це забезпечить більш якісне та рівномірне горіння палива. Завантажують котел або повністю кожні 12-16 годин або періодично підкладають. Зольник необхідно вичищати 1 раз на 2 дні. Теплообмінник очищається 1 раз на півмісяця.
Котел Холмова швидко набирає температури. При повному завантаженні він досягає дуже високих температур лише за 20 хвилин. На 1 годину опалювання потрібно 3 кг брикетів. При повному завантаженні цим паливом він обігріває близько 13 години, суха береза (36 кг) горить до 9 годин. Сам Холмов радить уникати використання тліючого режиму.
При першому запуску обов'язкове опресовування котла під тиском 1,5 атм повітрям, попередньо промазавши шви мильним розчином
.