Для розрахунку тепловтрат завжди враховуються найгірші можливі умови з певним запасом. Наприклад, якщо температура зовні становить -5°C, ваш будинок буде споживати значно менше енергії, але розрахунки краще робити для більш низьких температур.
Якщо у вас немає точного розрахунку, можна скористатися онлайн-калькуляторами, які допоможуть швидко визначити теплові втрати вашого будинку.
Розрахунок для найгірших умовУ нашому випадку візьмемо температуру -25°C, яка рідко зустрічається в нашому регіоні, але все ж можлива. Припустимо, будинок знаходиться в Київській області. Розрахунки показують, що котел споживає 4,6 кВт на годину, що означає 110 кВт теплової енергії на добу.
Підрахунок енергії та вибір теплоакумулятораЗагальна витрата тепла на опалення за 8 годин роботи котла становить 37 кВт. Припустимо, що у вас вже встановлений
шахтний котел потужністю 12 кВт і теплоакумулятор об'ємом 2,2 т води. Таким чином, котел виробляє 12 кВт, з яких 4,6 кВт йде на опалення, а 7,4 кВт — в теплоакумулятор.
Протягом 8 годин котел витратить 37 кВт на опалення, а в теплоакумулятор піде 73 кВт тепла. Тобто, для підтримки комфортної температури протягом доби в сильні морози, вам буде достатньо теплоакумулятора об'ємом 2,2 тонни води.
Загальні рекомендації по обсягу теплоакумулятораЗазвичай для розрахунку обсягу теплоакумулятора приймається 30-70 літрів води на 1 кВт потужності котла або на 8-10 м² площі приміщення. Це залежить від якості утеплення будинку і кліматичних умов. Для Київської області достатньо 30 літрів на 1 кВт потужності котла.
Якщо ви плануєте топити котел дровами та підходити до нього раз на добу, вам підійдуть котли шахтного типу, які горять поступово і мають великий бункер для палива.
При використанні дров та котла з високим ККД, 1 кг деревини виділяє приблизно 3,2 кВт теплової енергії. Для обігріву будинку і нагрівання теплоакумулятора в холодний день потрібно близько 31 кг дров.