Як розрахувати потужність шахтного котла

Як підібрати котел за потужністю: 4 варіанти

Розрахунок теплових втрат будинку

Чому важливо точно визначити потужність котла

Які теми розглянемо:

Важливість розрахунку потужності котла

Чим краще вибраний котел за потужністю, тим більша ваша комфортність у найхолодніший період зими. Від нього залежить, чи буде встановлена накопичувальна ємність для гарячої води або укладання теплої підлоги. Щоб забезпечити сім'ю всіма благами цивілізації, потужність котла повинна бути достатньою на всі необхідні пристрої та не лише опалення будинку.

Давайте розбиратися разом.

Більше, ніж треба

Не варто купувати котел з великим запасом потужності.
Однак у цьому випадку є й інший момент, який мусить вас турбувати – це ваша безпека. Якщо ви купили занадто потужний котел, а систему опалення налаштовували виходячи з параметрів будинку, як це багато хто робить, то вона просто може не витримати навантаження. Вихід з ладу вимірювальних приладів, прорив труб з окропом через підвищений тиск, пожежа та інші небезпечні ситуації можуть статися будь-якої миті.

Менше, ніж треба

Вибір котла меншої потужності, ніж потрібне приміщення - це менше витрат із бюджету сім'ї. І виділити потрібно маленьку кімнатку під котел. Також для твердопаливних котлів з невеликою потужністю використовується менша кількість горючих матеріалів.

А ось обладнання, яке має надто низькі показники потужності, може бути холодним у зимовий час. Навіть якщо вам комфортна температура в будинку 15-17 С, це не означає, що вона підходить для вашого будинку і ремонту.

З таким рівнем обігріву стін можуть виникнути проблеми зі шпалерами і грибком на стінах. Відповідно, чекайте витрати на ремонт та лікування всіх членів вашої родини.

З усього сказаного виходить, що котел для роботи на твердому паливі повинен відповідати вашому будинку. У результаті це може призвести до додаткових витрат грошей, часу і нервів.

Коефіцієнт корисної дії (ККД) шахтного котла

Мало хто звертає увагу, але обов'язково зважайте на ККД при виборі котла тривалого горіння. Врахуйте, що ККД твердопаливних котлів тривалого горіння не може перевищувати більше 93%, все більше - маркетинговий хід для збільшення продажів. Реальне середнє ККД 70-80%.

  Запас потужності шахтного котла на мінімальні температури

  Обов'язково враховуйте мінімальну зимову температуру в регіоні, де плануєте використовувати котел. При настанні критично низьких температур на вулиці потужності котла може бути недостатньо. Тому до базової потужності необхідно додати ще 5-10%, що дозволить використовувати твердопаливний котел повноцінно і гарантуватиме стабільну роботу.

   Об'єм теплоносія в системі опалення

   Учитывайте объем теплоносителя в отопительной системе - объем теплоносителя в отопительной системе не должен быть больше объема теплоносителя в котле более чем в 3 раза (только если вы не используете аккумулирующий бак). Если теплоносителя в системе больше, выбирайте твердотопливный котел длительного горения большей мощности.

    Тип опалювальної системи для котла Холмова

    Враховуйте тип опалювальної системи, яка вже є або буде встановлена. Системи опалення можуть бути відкритого або закритого типу, які бувають із природною або примусовою циркуляцією теплоносія. При відкритій системі опалення із природною циркуляцією з використанням котла тривалого горіння необхідно збільшити базову потужність на 10-15%.
     Потужність шахтного котла типу Холмова

     При розрахунку базової потужності котла тривалого горіння виробники використовують тепловіддачу вугілля. Якщо плануєте спалювати в котлі переважно деревину, а саме, дрова, тріску, пелет, брикети - рекомендуємо додати до базової потужності 10-15%. Якщо здебільшого плануєте топити деревиною, рекомендуємо розглянути котли зі збільшеною топкою завантаження палива.

     Замовники одразу звертають увагу на потужність. І це правильно. Котли шахтного типу зазвичай виготовляються для опалення будинку.

     Але зазвичай еталоном при розрахунку потужності твердопаливного котла є вугілля Антрацит. Тепловіддача від вугілля набагато більша (майже вдвічі) порівняно з дровами.

     Дивіться таблицю.

     Тому при виборі котла обов'язково враховуйте чим топитимете.

     ПРИКЛАД РОЗРАХУНКУ ПОТУЖНОСТІ КОТЛА
     ХОЛМОВА ДЛЯ ДОМУ

     Котел Холмова для дому 100 м2

     Наприклад розглянемо будинок з опалюваною площею 100 м2, неутеплений, з висотою стелі 2,6 м. з природною циркуляцією теплоносія. Об'єм води в системі опалення 150 літрів. У будинку утеплені стіни, встановлені металопластикові вікна та теплі двері. Як паливо буде деревина.

     Тепер все підсумовуємо.

     Базова потрібна потужність котла тривалого горіння 10 кВт.
     Середнє реальне ККД 90%, отже додаємо ще 10% - 1 кВт
     З урахуванням спалювання деревини додамо ще 15% – 1,5 кВт

     Що отримуємо – 10+1+1,5=12,5 кВт

     Таким чином, для опалення будинку 100 м2, оптимальним буде вибір котла Холмова потужністю 12 кВт.

      Котел тривалого горіння для дому 70 м2

      Наприклад розглянемо будинок з опалюваною площею 70 м2, з висотою стелі 2,5 м. з примусовою циркуляцією теплоносія. Об'єм води в системі опалення 120 літрів. У будинку утеплені стіни, встановлені металопластикові вікна та теплі двері. Як паливо буде деревина.

      Тепер все підсумовуємо.

      Базова потрібна потужність котла тривалого горіння 7 кВт.
      Середнє реальне ККД 90%, отже додаємо ще 10% - 1 кВт
      З урахуванням спалювання деревини додамо ще 15% – 1 кВт

      Що отримуємо – 7+1+1=9,9 кВт

      Таким чином, для опалення будинку 70 м2, оптимальним буде вибір котла Холмова потужністю 8-10 кВт.
       Ці розрахунки наведені з використанням середньостатистичних даних на території України.

       Не вибирайте котел Холмова з великим запасом потужності, оскільки це призведе до зниження ефективності роботи опалювальної системи та перевитрати палива котлом тривалого горіння.

       Яку потужність котел Холмова ви вибираєте?

       Залиште свій номер телефону і ми вам зателефонуємо
       Або Ви можете зателефонувати нам
       +380955182814
       Made on
       Tilda